Radošās prakses nedēļa klavierspēles klases audzēkņiem

  

Pirms jaunā mācību gada sākuma, laikā no 17. – 21.augustam  Iecavas Mūzikas un mākslas skolā norisinājās interesanta un radošiem darbiem piepildīta “Radošās prakses nedēļa” klavierspēles klases audzēkņiem. Šāds pasākums skolēniem tika piedāvāts pirmo reizi.

Ļoti jauka un aizraujoša izvērtās atkalredzēšanās pēc ilgā pārtraukuma, skolēni katru “Radošās prakses nedēļas” dienu apmeklēja ar prieku, iegūstot jaunu pieredzi kopīgās nodarbībās. Šoreiz mēģinājām atrast jaunu pieeju zināšanu apguvei, nedaudz attālinoties no ierastās individuālās apmācības klasē, kas ir paredzēta mācību gada laikā.

Mēs iepazināmies ar klavesīnisti Ievu Salieti, kura skolēniem parādīja klavicimbalu – pirmo taustiņinstrumentu, izgatavotu Rīgā pēc 1440.gada skicēm. Šis unikālais instruments radīts aptuveni 200 gadus pirms klavesīna un gandrīz 300 gadus pirms klavieru izgudrošanas. Mūsu skolas jaunajiem pianistiem bija iespēja šo instrumentu pamēģināt, kā arī noklausīties Ievas Salietes atskaņotos senās mūzikas piemērus.

   

Nodarbības “Radošās prakses nedēļā” vadīja klavieru nodaļas skolotājas Edīte Kivila, Anna Katrīna Deņisova un Ineta Rozentāle. Skolēni ieguva zināšanas par roku un ķermeņa atbrīvošanas kustībām, piedalījās stundās, kurās bija iespēja klausīties un analizēt komponistu Ludviga van Bēthovena, Johana Sebastiana Baha skaņdarbu interpretācijas un instrumentācijas, sākot ar senajiem mūzikas instrumentiem līdz džeza aranžijām. Skolēni tika iepazīstināti arī ar Latvijas šī brīža spilgtākajiem klaviermūzikas atskaņotājmāksliniekiem – Reini Zariņu, Agnesi Egliņu, Vestardu Šimkus, Daumantu Liepiņu un Osokinu dinastijas pārstāvjiem. Mūsu audzēkņiem tagad ir priekšstats par preparētajām klavierēm, ar kuru spēlēšanu nodarbojas pianists Juris Žvikovs.

Klavierspēles klases skolēni spēlēja arī paši, parādot savu vasarā apgūto skaņdarbu un saņemot ieteikumus skaņdarba labākam atskaņojumam. Mūzikas teorijas jautājumu spēle ar balvām “Zini vai uzmini”, kā arī iespēja spēlēt 4-rocīgi un 8-rocīgi ansamblī, lasīt no lapas līdz šim nespēlētus skaņdarbus, pamodināja skolēnu prātus pēc atpūtas vasaras brīvlaikā.

No citu Iecavas Mūzikas un mākslas skolas nodaļu pedagogiem “Radošās prakses nedēļā” pieredzējām lielu atsaucību. Mūzikas teorijas skolotāja Linda Razalinska audzēkņiem atklāja interesantu tematu, balstītu uz zinātniskajiem pētījumiem – “Skaņas un tām atbilstošie krāsu toņi”, kā arī pārrunāja ar skolēniem tēmu par krāsu psiholoģisko ietekmi uz cilvēka veselību un emocijām. Savukārt, mūzikas instrumentu skanējumus mums nodemonstrēja sitaminstrumentu spēles skolotājs Harijs Gūtmanis, kokles spēles skolotāja Alise Veisa, akordeona spēles skolotāja Antra Rušmane, saksofona spēles skolotāja Baiba Kuzmina un ģitāras spēles skolotājs Gatis Priekulis. Klavieru nodaļas audzēkņi izmēģināja vingrinājumus balsij, kā arī dziedāja skolotāju Ronalda Rāviņa un Karīnas Slišānes vadītajā korī. Milzīgs paldies kolēģiem par interesantajiem stāstījumiem un iespēju instrumentus paspēlēt! Tas bija aizraujoši! Mums ir arī foto no šiem brīžiem, kad aizmirsāmies citu instrumentu pasaulē!

Pēc mācībām četru dienu garumā, kopīgās darbošanās piektajā dienā skolēni un skolotāji brauca uz Ragaciemu, lai pavadītu laiku pie jūras, spēlētu spēles, vēl vairāk sadraudzētos. Šī nedēļa bija izdevusies! Radoša, piesātināta, nebijušiem piedzīvojumiem bagāta! Paldies Iecavas Mūzikas un mākslas skolai un direktoram Gatim Priekulim – “Radošās prakses nedēļas” idejas autoram!

 

Klavierspēles metodiskās komisijas vadītāja Edīte Kivila

Aktuālie notikumi

skatīt šeit:

Jūnijs 2024
P O T C Pk S Sv
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kreisais banneris

Iecavas Mūzikas un mākslas skola

Grāfa laukums 1, Iecava, LV-3913, Latvija

Tālr.: 63942469

E-pasts:  iecavasmms@iecava.lv

Aktuālie notikumi

JSN Solid is designed by JoomlaShine.com